logotype

Prihláste sa

Správne skladovanie šperkov

Ak šperky nepoužívame, resp. ich nenosíme, mali by byť riadne uskladnené na prislúchajúcom mieste, ako šperkovnica alebo akékoľvek iná krabička, ktorá má vo vnútri mäkký plátenný povrch.

Každý šperk s kameňmi, musí mať svoj vlastný úložný priestor, keď sú všetky šperky uchovávané v jednom mieste pokope, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa kamene poškriabu, alebo budú vystavené inému podobnému poškodeniu.

Pár náušníc s drahokamami či polodrahokamami, prívesky a prstene s kameňmi, ktoré majú viac ako 2 karátový drahokam, by mali byť osobitne zabalené v bavlne alebo tkanive a následne uložené v šperkovnici. To je ideálne bezpečnostné opatrenie na ochranu veľkého kameňa, vsadeného do šperku, pred poškodením.

zlom-strany

Nález 3000 rokov starých zlatých šperkov na mieste biblického Armagedonu

Archeologické nálezy zverejnil Izrael Finkelstein, z Tel Avivskej univerzity, ktorý koordinoval vykopávky. Predstavil 3000 rokov staré zlaté šperky. Šperky boli nájdené vo vnútri keramickej nádoby. Nádoba so šperkami sa našla už v roku 2010. Odvtedy bola na výskume v laboratóriu, kde sa čakalo na kompletnú molekulárnu analýzu. Špe

Čítať ďalej...

Pápež František sa prihovoril za rozvedených veriacich

Rozvedeným ľuďom treba pomáhať, aby nezanevreli na vieru, povedal pápež pred poľskými biskupmi.

VATIKÁN. Katolícka cirkev by mala zabezpečiť, aby sa rozvedení ľudia necítili vylúčení z náboženského života, povedal v piatok pápež František.

"Vyzývam duchovných, aby si položili otázku, ako môžu pomôcť ľuďom, ktorí sa v takejto situácii ocitli," vyjadril sa pápež o rozvedených veriacich pred delegáciou poľských biskupov.

Malo by sa im pomáhať aj preto, aby "nezanevreli na svoju vieru a mohli v

Čítať ďalej...

10 nápadov ako sa zasnúbiť na Valentína

Ženu nemôžete požiadať o ruku v lepší deň ako je Valentín. Ktorý deň môže byť lepší pre túto po otázku ako práve medzinárodný deň zaľúbených? Prinášame nápady pre inšpiráciu ako túto výnimočnú chvíľu uroviť ešte viac romantickou. Prečítajte si ich a premyslite si, čo sa vlastne k vašej polovičke najviac hodí. Možno vás napadne ešte niečo špeciálnejšie, ako je v tomto článku.

 Dajte vedieť aj ostatným o tomto článku - stačí jedno kliknutie ...

Čítať ďalej...