logotype

Prihláste sa

Prvá detská narodeninová párty

Prvá detská narodeninová pártyPo niekoľkých rokoch nedostatku spánku a vymieňania plienok, je tu konečne detská narodeninová oslava, ktorú si môžete užiť aj vy. Nie, vaše dieťa si svoju prvú narodeninovú párty možno ani nebude pamätať, ale vy áno. A fotky vášho dieťaťa s tortou a sviečkami si budete ešte spolu prezerať dlho potom. Samozrejme, že tieto detské narodeninové oslavy sú rovnako párty pre rodičov ako aj pre deti. Boli to roky zázrakov, kedy dieťa rástlo, menilo sa, takže každý, kto je mu blízky to môže prísť s Vami osláviť.

Prvá detská narodeninová pártyPo niekoľkých rokoch nedostatku spánku a vymieňania plienok, je tu konečne detská narodeninová oslava, ktorú si môžete užiť aj vy. Nie, vaše dieťa si svoju prvú narodeninovú párty možno ani nebude pamätať, ale vy áno. A fotky vášho dieťaťa s tortou a sviečkami si budete ešte spolu prezerať dlho potom. Samozrejme, že tieto detské narodeninové oslavy sú rovnako párty pre rodičov ako aj pre deti. Boli to roky zázrakov, kedy dieťa rástlo, menilo sa, takže každý, kto je mu blízky to môže prísť s Vami osláviť.

Vyberte si ústrednú tému Vašej detskej párty

Niekedy pri výbere farieb a dekorácie pomôže výber témy, v duchu ktorej sa bude detská párty niesť. Napríklad:

  • Old MacDonald farmu mal. Deťom môžete dať obliecť nohavicové overaly s trakmi a kárované košele. Môžete podávať domáce koláče, jabĺčka, miestnosť ozdobiť tekvicami, slamou, strašiakmi, plechovými vedrami a pod.
  • Farby dúhy. Malé detičky majú radi farby. Vyberte dekorácie a doplnky vo farbách dúhy – červená, oranžová, žltá, zelená, modrá a fialová. Upečte tortu, ktorá bude plnená vrstvami krému v jednotlivých farbách dúhy.
  • Sezónna párty.

Orientujte sa podľa ročného obdobia, v ktorom sa dieťa narodilo. Pre dieťa narodené v zime urobte párty v štýle snehových vločiek, snehuliakov, umelého snehu a pod. Pre dieťa narodené na jar si môžete urobiť zvieratkovskú párty s plyšovými hračkami malých zvieratiek, kostýmov a pod. Pre letné dieťa to môže byť grilovačka, garden party. V prípade, že nemáte záhradu a bývate v byte, môžete si vyrobiť vlastné osviežujúce cocktaily, šťavy, a samozrejme párty v štýle Hawaii by bola pre väčšieho oslávenca určite nezabudnuteľná. V jeseni sú tu samozrejme gaštany, tekvice, masky a môžete si pripraviť strašidelnú párty.

Pozvánky a darčeky

Pozvánky na detskú párty rozpošlite 3 týždne vopred. Do pozvánky môžete zakonponovať aj milú riekanu, ktorá bude odrážať vek dieťaťa. Ak máte ako rodič pocit, že dieťa počas roka od známych a rodiny dostáva požehnane veľa darčekov a radi by ste ich nezištne pozvali, aby sa prišli zabaviť a zrelaxovať, bez nutnosti priniesť niečo materiálne, môžete do pozvánky uviesť formulku ako: „Vaša prítomnosť je pre nás dostatočným darom." Na pozvánke môžete uviesť napríklad, že chcete dieťaťu vytvoriť knižnicu a hostia pokojne môžu darovať nejakú knižku, ktorú má ich dieťa už prečítanú.

Ak príde na rozbaľovanie darčekov, pri veľkej párty poverte niekoho úlohou zapísať všetky dary a darcov, aby ste potom vedeli, komu sa máte poďakovať, resp. sa tak vyhnete napr. fau paux a nedarujete ich dieťaťu rovnaký darček, čo bude vyzerať, ako by ste im dar vrátili.

Torta

Zatiaľ čo niektorí rodičia sa nevedia dočkať ako sa ich dieťa upatlá s tortou, niektorí myslia na ich zdravie a boja sa príliš veľkého obsahu cukru. Ak sa cukru obávate, pripravte mrkvovú tortu s tvarohovou polevou na vrchu, alebo hociaký ovocno tvarovhový zákusok. Na internete nájdete mnostvo receptov na zdravé sladké maškrty. Pozor na popálené pršteky. Vieme si presne predstaviť ako sú všetci natešení pri čakaní, kedy vaše dieťa prvýkrát sfúkne sviečku na torte. Práve v tom momente by však mal niekto stáť pri dieťati a dávať na celú situáciu pozor. Deti si pri svojej nepozornosti a zvedavosti môžu ublížiť.

Užite si párty. Nezabúdajte sa usmievať a zabávať sa na detskej narodeninovej oslave s rodinou, známimi a Vašim skvelým oslávencom. Tiež si predsa zaslúžite chvíľu zábavy, keďže ste tvrdo makali na prípravách detskej narodeninovej oslavy.

Čitaj ďalej http://www.luxusnysperk.sk/deti-a-detska-moda/prva-detska-narodeninova-party.html

zlom-strany

Manželstvo podľa zákona o rodine v SR

Čl. 1
Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Manžel a manželka sú si rovní v právach a povinnostiach. Hlavným účelom manželstva je založenie rodiny a riadna výchova detí.

Čl. 2
Rodina založená manželstvom je základnou bunkou spoločnosti. Spoločnosť všetky formy rodiny všestranne chráni.

Čl. 3
Rodičovstvo je spoločnosťou mimoriadne uznávaným poslaním ženy amuža. Spoločnosť poskytuje rodičovstvu nielen svoju ochranu, ale aj potrebnú starostlivosť, najmä hmotnou podporou rodičo...

Čítať ďalej...

Čo s deťmi na Deň detí 1. júna

Je jeden deň v roku, keď majú sviatok deti. Deti sú najcennejšie a najmilšie, čo v živote máme. Dieťa je aj najväčšia zodpovednosť v živote.

Rodičia sa snažia pre svoje deti urobiť prvé aj posledné. Učia ich hodnotám v živote. No niekedy, ako sa vraví v jednom krásnom citáte: "Aj keď sa snažíme, aby sme naše deti naučili všetko o živote, učia naše deti nás, o čom je život." /Angela Schwindt/ Postarať sa o správny vývoj svojho dieťaťa, naučiť ho pozitívne myslieť a zvládať životné prekážky je celoživot...

Čítať ďalej...

8 spôsobov ako rozhýbať chlapa k zásnubám

 

Ste žena, ktorá vie, čo chce. Chcete mať rodinný život a manžela. Nachádzate sa ale niekde v strede. Túžite po svadbe a novom živote, kde budete s manželom tvoriť legálnu dvojicu a ostatní na vás budú pozerať nielen ako na "frajerku s frajerom", ale ako na manželov. Vyrástli ste už z puberty a už je čas urobiť ten ďalší významný životný krok. Má to ale malý háčik. Váš partner sa nemá do požiadania o ruku. Máte chlapa, ktorého je treba potlačiť? Potrebuje šťuchanec? Potrebuje os...

Čítať ďalej...