Krok 5 a 6 - Praktickosť a výdrž zásnubného prsteňa
Pri výbere zásnubného prsteňa majte na pamäti, že sa nejedná o šperk na výnimočné situácie, plesy, rodinné oslavy. Drviná väčšina snúbeníc nosia zásnubné prstene neustále. Prto pri výbere zásnubného prsteňa treba vo veľkej miere brať ohľad na to ako bude s ním zaobchádzané.
Overte si, či Vašej snúbenici bude vyhovovať zásnubný prsteň praktický alebo s vyvýšeným vsadením diamantu
Ak je Vaša priateľka outdoorový typ, zvážte zásnubný prsteň, ktorý si môže doladiť k športovému oblečeniu a vydrží aj náročnejšie aktivity a zaobchádzanie. Čím vyššie je drahokam umiestnený na prsteni, teda vyčnieva, tým ľahšie sa môže zachytiť na oblečení, vlasoch, apod. A je väčšia pravdepodobnosť, že s ním do niečoho Vaša snúbenica narazí.
Poobzerajte sa po zásnubných prsteňoch, ktoré majú nižšie vsadený drahokam pre športové aktívne typy, ktoré trávia väčšinu dňa vonku alebo na cestách. Glamour babám, ktoré si potrpia na módu a moderný štýl, kúpte pokojne zásnubný prsteň s vyvýšeným vsadením diamantu, ktorý takto viac vynikne a zažiari.
Overte si akú záťaž prsteň vydrží
Životnosť Vášho zásnubného prsteňa je dôležitá, pretože konštantné trenie a ťuknutie a klepnutie zásnubného prsteňa po všetkom, čo chytí do ruky Vaša snúbenica pri každodenných činnostiach, môže zásnubný prsteň zničiť a prsteň sa časom opotrebuje.
Kancelárska práca s papierom pôsobí ako jemné brusivo na zlaté prstene. Ak si to môžete dovoliť, platina je veľmi kvalitným materiálom na obrúčky a zásnubné prstene, pretože je odolnejší ako zlato. Chirurgická oceľ je tiež odolným materiálom, zatiaľ čo je zlato čistejšie (14K, 18K), tým je mäkšie.