logotype

Prihláste sa

8 spôsobov ako rozhýbať chlapa k zásnubám

Ste žena, ktorá vie, čo chce. Chcete mať rodinný život a manžela. Nachádzate sa ale niekde v strede. Túžite po svadbe a novom živote, kde budete s manželom tvoriť legálnu dvojicu a ostatní na vás budú pozerať nielen ako na "frajerku s frajerom", ale ako na manželov. Vyrástli ste už z puberty a už je čas urobiť ten ďalší významný životný krok. Má to ale malý háčik. Váš partner sa nemá do požiadania o ruku. Máte chlapa, ktorého je treba potlačiť? Potrebuje šťuchanec? Potrebuje osvietenie? Ako sa vám podarí dostať ho k navrhnutiu manželstva?

 

Hneď na začiatok musíme napísať, že ultimáta, a ich dávanie, sú desivé a môžu sa silno a nepekne vypomstiť, tak čo robiť?

Rady ako dostať muža k tomu, aby mu docvaklo, že vás má požiadať o ruku: 

 

1. Často hovorte o svojom svadobnom sne

- Tento bude milovať!Ukážte mu nenásilne fotky ľadových sôch, svadboných šiat, svadobných tôrt. Uvidíte ako sa bude chovať. Zrejme nemá rád myšlienku ženenia sa, ale konrétna taktika o svadbe sa mu môže zdať ohromujúca. Alebo sa aspoň zamyslí. Určite mu dôjde, že už by ste sa najradšej vydali.

      

2. Naznačte mu, že túžite po vlastnej rodine

- Dávkujte mu postupne informácie.

- Rozvite diskusiu na tému vlastná rodina, koľko by chcel mať detí, s akým vekovým odstupom.

- Vysvetlite mu, že niektorí mladí sa snažia o dieťa aj 2 - 3 roky, kým sa im to podarí. Neskôr býva otehotnenie problematické, najmä pre ženu. A ak nechce mať deti s vami, načo je teraz s vami? Chce si len užívať?Môžete sa baviť o tom, kedy mali rodičia vás, v koľkých rokoch. Porozprávajte mu o tom, ako veľa energie potrebujú rodičia pre deti a keď už sú starší, energia proste chýba. 

- Navštevujte kamarátky, čo majú rodinku a malé deti. Ukazujte mu fotky bábätiek svojich priateliek a priateľov.

- Zamotajte do toho rodičov, svojich aj jeho. "Vaši už na vás tlačia. On klesá v ich očiach." Zdôverte sa jeho matke. 

    

3. Vyšlite signál, že on je ten pravý

- Existuje veľa možných dôvodov, prečo človek nenavrhne manželstvo a strach z odmietnutia je jedným z nich. Odstránte tento strach. Dajte signál, že je to v poriadku. Urobte to bez náražok, jemne,  nie spôsobom - "Myslím, že ťa dostanem na kolená do polnoci 31. decembra".

     

4. Dajte mu vedieť, aký druh zásnubného prsteňa chcete

- Pre 99 percent chlapov je myšlienka nakupovania prsteňa zarážajúca a desivá. Muž vie, že to má byť drahé a s diamantom.Aký tvar a štýl chceš? Môžete povedať niečo ako "Moja kamoška Júlia sa práve zasnúbila. Jej prsteň je nádherný, je jednoducho perfektný, má ... " Spozoruje na vás trošku závisti, ale čo na tom? Je to ďalší jasný signál.

          

5. Zadržte sex, kým vám nedá snubný prsteň

- Ak zistíte, že k téme zásnub, len prikyvuje hlavou spôsobom - áno, áno... nie je to veľa, čo môžete urobiť, aby sa dopracoval k činu. Nedá vám zásnubný prsteň? Zadržte sex! Aj tak na neho nebudete mať v danom čase chuť.

       

6. Konfrontácia rodičmi o vás ako páre

- Vaši rodičia chcú pre vás svadbu? Nech ho konfrontujú. Ste ich dieťa a oni vás milujú. Chcú, aby ste mali vlastnú rodinu, veď povedzme si úprimne, že v živote ide v podstate len o to. Podstata života je posunúť sa ďalej, prežiť a dať svetu ďalšiu generáciu. 

- Ideálnym časom na konfrontáciu je rodinná večera, kde sa otec, mama alebo tvoj brat opýta dotyčného otázku typu: "Aké sú Tvoje úmysly s mojou dcérou?", a to ho položí. Cítite sarkazmus? Keď to inak nejde... Naznačenie, že ako dvojica ste dosť starý na spoločný život v manželstve nie je na zahodenie.

- Matka môže začať rozprávať o tom, že sa na svadbe nechce hanbiť pred rodinou a známymi. Dobrá svadobná sála sa musí objednať aj rok a pol vopred rovnako ako dobý fotograt či kameraman...

          

7. Buďte spokojná s návrhom/zasnúbením o pol roka, nemusí byť o týždeň

- Najbližších 50+ rokov strávite spoločne. Nie je to naozaj jedno, či sa zasnúbite v decembri alebo v júni? Samozrejme, keď hrá Hamleta - oženiť sa alebo neoženiť už 5 rokov a ste na konci svojho lana, ktoré predstavuje čas,  potom je to skutočne iba jedna stratégia, ktorú budete potrebovať, a to bod 8.

       

8. Úprimne sa porozprávajte

- Žiadne hry, žiaden podvod. Bez zaškatuľkovania hovorte o tom, ako si obaja predstavujete svoju budúcnosť. Spoločne alebo nie? Kde? Kedy by bolo najlepšie sa zobrať? Nesnažte sa o stanovenie konkrétneho dátumu (ukradne spontánnosť a romantiku návrhu). Veďte rozhovor okrajovo, v obrysoch.

         

Posledný klinec

Pokiaľ nič nefunguje, partner sa ženiť nechce, vy ste sa dostali do štádia, že už nemáte chuť riešiť spoločnú budúcnosť, asi je to márne. Asi je to typ, ktorý sa nechce viazať. Ani s vami, a možno nikdy so žiadnou. Ostáva vám milé ženy len jediné, rozlúčiť sa a ísť inou cestou. Čas beží a o pár rokov by ste si možno bili hlavu o stenu...

 

zlom-strany

Čo bude najlepší slovenský album roka? | Hudba

Jana Kirschner: Moruša biela, Korben Dallas: Karnevalová vrana, Modré Hory: Big Beat, Nvmeri: Nvmeri, Zlokot: Slowakische Idiot.

Jeden z tejto pätice sa stane slovenským albumom roka na šiestom ročníku cien, ktoré vyhlasuje Rádio_FM. Rozhodlo o tom hlasovanie hudobných redaktorov a promotérov v prvom kole. Slávnostné udeľovanie Radio_Head Awards prebehne 30.marca v Starej tržnici v Bratislave.

Jana Kirschner: Moruša biela 

Nové nástroje, nové hlasové polohy.... po materskej dovolenke prišla spev
Čítať ďalej...

V Nemecku odhalili podpaľača, má iba trinásť rokov

Pri požiari v Hamburgu zahynula žena a jej dve deti. Chlapec - podpaľač je členom mladých mestských požiarnikov.

BERLÍN. Nemecká polícia v piatok večer zatkla 13-ročného chlapca, ktorý v stredu podpálil azylový dom v Hamburgu.

V požiari zahynula 33-ročná žena z Pakistanu a jej dve deti vo veku šesť a sedem rokov, 27 obyvateľov domu utrpelo zranenia, informovala agentúra Associated Press.

Hovorca polície Andreas Schöpflin povedal, že chlapca, ktorý je členom mladých mestských požiarnikov, identif

Čítať ďalej...

Ako má vyzerať zásnubný prsteň

Ako sme už viackrát spomínali, výber toho správneho zásnubného prsteňa môže byť náročný. Ako prvé sa oboznámte s terminológiou, ktorú používajú predajcovia, aby opísali rôzne vlastnosti prsteňa.

Okrúhla časť prsteňa je vyrobená z drahých kovov ako zlato, striebro alebo platina. Farba záleží len na Vás. Zlato môže byť v prirodzenejšej žltej farbe alebo v...

Čítať ďalej...