logotype

Prihláste sa

Správne skladovanie šperkov

Ak šperky nepoužívame, resp. ich nenosíme, mali by byť riadne uskladnené na prislúchajúcom mieste, ako šperkovnica alebo akékoľvek iná krabička, ktorá má vo vnútri mäkký plátenný povrch.

Každý šperk s kameňmi, musí mať svoj vlastný úložný priestor, keď sú všetky šperky uchovávané v jednom mieste pokope, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa kamene poškriabu, alebo budú vystavené inému podobnému poškodeniu.

Pár náušníc s drahokamami či polodrahokamami, prívesky a prstene s kameňmi, ktoré majú viac ako 2 karátový drahokam, by mali byť osobitne zabalené v bavlne alebo tkanive a následne uložené v šperkovnici. To je ideálne bezpečnostné opatrenie na ochranu veľkého kameňa, vsadeného do šperku, pred poškodením.

zlom-strany

Anglo American plc Interim Management - Vyhlásenie o produkcii rúd, uhlia a diamantov, 30.9.2011

Výroba medi sa znížila o 9 % na 139 900 ton kvôli množstvu faktorov, vrátane očakávaných nižších tried.

Celoročná výroba by mala byť nepatrne vyššia ako v roku 2010, na základe rozšírenia Los Bronces projektu v 4. štvrťroku.


Produkcia niklu sa zvýšila o 14% na 6,500 ton, keďže výroba v Barro Alto sa rozbieha.

Produkcia ekvivalentu rafinovanej

Čítať ďalej...

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa - dievča

Zaželajte rodičom a malej princezničke všetko najlepšie originálnym textíkom.

Pomôžeme vám nájsť ten najvhodnejší. Kedže sa nás pri nákupe detských zlatých šperkov na vinše často pýtate, tak na váš podnet niektoré uverejňujeme....

Čítať ďalej...

Ako má vyzerať zásnubný prsteň

Ako sme už viackrát spomínali, výber toho správneho zásnubného prsteňa môže byť náročný. Ako prvé sa oboznámte s terminológiou, ktorú používajú predajcovia, aby opísali rôzne vlastnosti prsteňa.

Okrúhla časť prsteňa je vyrobená z drahých kovov ako zlato, striebro alebo platina. Farba záleží len na Vás. Zlato môže byť v prirodzenejšej žltej farbe alebo v...

Čítať ďalej...