logotype

Prihláste sa

Správne skladovanie šperkov

Ak šperky nepoužívame, resp. ich nenosíme, mali by byť riadne uskladnené na prislúchajúcom mieste, ako šperkovnica alebo akékoľvek iná krabička, ktorá má vo vnútri mäkký plátenný povrch.

Každý šperk s kameňmi, musí mať svoj vlastný úložný priestor, keď sú všetky šperky uchovávané v jednom mieste pokope, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa kamene poškriabu, alebo budú vystavené inému podobnému poškodeniu.

Pár náušníc s drahokamami či polodrahokamami, prívesky a prstene s kameňmi, ktoré majú viac ako 2 karátový drahokam, by mali byť osobitne zabalené v bavlne alebo tkanive a následne uložené v šperkovnici. To je ideálne bezpečnostné opatrenie na ochranu veľkého kameňa, vsadeného do šperku, pred poškodením.

zlom-strany

Dlho stratený snubný prsteň nájdený

V máji 2012, takmer 17 rokov po tom, čo prišla o svoj zásnubný prsteň, sa Valéria Lynchová, zMassachusetts, môže opäť radovať zo svojho 1,2 karátového diamantového symbolu lásky na svojom prste. Nahľiadnúc späť do minulosti, v roku 1995, ho zložila z prsta na sestrinom dvore,v Plymouth, keď zrazu prsteň nebol nikde k nájdeniu. Bola z toho strašne neštastná.

Jej sestra,Vicki Belanger, požiadala nadšenca detektorov kovov Kenta Blenthena, aby skúsil vyhľadať dlho stratený poklad. Ten nakoniec našiel prsteň pod zhruba troma centimetrami pôdy. Rea...

Čítať ďalej...

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa - dievča

Zaželajte rodičom a malej princezničke všetko najlepšie originálnym textíkom.

Pomôžeme vám nájsť ten najvhodnejší. Kedže sa nás pri nákupe detských zlatých šperkov na vinše často pýtate, tak na váš podnet niektoré uverejňujeme....

Čítať ďalej...

10 nápadov ako sa zasnúbiť na Valentína

Ženu nemôžete požiadať o ruku v lepší deň ako je Valentín. Ktorý deň môže byť lepší pre túto po otázku ako práve medzinárodný deň zaľúbených? Prinášame nápady pre inšpiráciu ako túto výnimočnú chvíľu uroviť ešte viac romantickou. Prečítajte si ich a premyslite si, čo sa vlastne k vašej polovičke najviac hodí. Možno vás napadne ešte niečo špeciálnejšie, ako je v tomto článku.

 Dajte vedieť aj ostatným o tomto článku - stačí jedno kliknutie ...

Čítať ďalej...