logotype

Prihláste sa

Správne skladovanie šperkov

Ak šperky nepoužívame, resp. ich nenosíme, mali by byť riadne uskladnené na prislúchajúcom mieste, ako šperkovnica alebo akékoľvek iná krabička, ktorá má vo vnútri mäkký plátenný povrch.

Každý šperk s kameňmi, musí mať svoj vlastný úložný priestor, keď sú všetky šperky uchovávané v jednom mieste pokope, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa kamene poškriabu, alebo budú vystavené inému podobnému poškodeniu.

Pár náušníc s drahokamami či polodrahokamami, prívesky a prstene s kameňmi, ktoré majú viac ako 2 karátový drahokam, by mali byť osobitne zabalené v bavlne alebo tkanive a následne uložené v šperkovnici. To je ideálne bezpečnostné opatrenie na ochranu veľkého kameňa, vsadeného do šperku, pred poškodením.

zlom-strany

Sex, drogy a country | TV a Filmy

Aká najhoršia fráza sa dá použiť na hodnotenie filmu? Herecký koncert hviezd či psychologická dráma? Film Blízko od seba však od nich nemá ďaleko.

Ak sú Meryl Streepová a Julia Robertsová za tento film nominované na Oscara, nie je to žiadna povinná pocta vynikajúcim herečkám. Tvrdá južanka Violet Westonová a jej nemenej drsná dcéra totiž vôbec nie sú prvoplánové postavy.

Streepová išla pri stvárnení matky závislej od liekov na doraz, prijala aj nelichotivý výzor ženy trpiacej rakovinou. Zároveň je

Čítať ďalej...

V Nemecku odhalili podpaľača, má iba trinásť rokov

Pri požiari v Hamburgu zahynula žena a jej dve deti. Chlapec - podpaľač je členom mladých mestských požiarnikov.

BERLÍN. Nemecká polícia v piatok večer zatkla 13-ročného chlapca, ktorý v stredu podpálil azylový dom v Hamburgu.

V požiari zahynula 33-ročná žena z Pakistanu a jej dve deti vo veku šesť a sedem rokov, 27 obyvateľov domu utrpelo zranenia, informovala agentúra Associated Press.

Hovorca polície Andreas Schöpflin povedal, že chlapca, ktorý je členom mladých mestských požiarnikov, identif

Čítať ďalej...

8 spôsobov ako rozhýbať chlapa k zásnubám

 

Ste žena, ktorá vie, čo chce. Chcete mať rodinný život a manžela. Nachádzate sa ale niekde v strede. Túžite po svadbe a novom živote, kde budete s manželom tvoriť legálnu dvojicu a ostatní na vás budú pozerať nielen ako na "frajerku s frajerom", ale ako na manželov. Vyrástli ste už z puberty a už je čas urobiť ten ďalší významný životný krok. Má to ale malý háčik. Váš partner sa nemá do požiadania o ruku. Máte chlapa, ktorého je treba potlačiť? Potrebuje šťuchanec? Potrebuje os...

Čítať ďalej...