logotype

Prihláste sa

Správne skladovanie šperkov

Ak šperky nepoužívame, resp. ich nenosíme, mali by byť riadne uskladnené na prislúchajúcom mieste, ako šperkovnica alebo akékoľvek iná krabička, ktorá má vo vnútri mäkký plátenný povrch.

Každý šperk s kameňmi, musí mať svoj vlastný úložný priestor, keď sú všetky šperky uchovávané v jednom mieste pokope, potom existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa kamene poškriabu, alebo budú vystavené inému podobnému poškodeniu.

Pár náušníc s drahokamami či polodrahokamami, prívesky a prstene s kameňmi, ktoré majú viac ako 2 karátový drahokam, by mali byť osobitne zabalené v bavlne alebo tkanive a následne uložené v šperkovnici. To je ideálne bezpečnostné opatrenie na ochranu veľkého kameňa, vsadeného do šperku, pred poškodením.

zlom-strany

Nie je ľahké byť Janou Eyrovou, však, slečna Brontëová? | Aktuality

Sprievodca Jane Eyrovou s osobným komentárom autorky - aj tak by sa dala nazvať novinka v SND.

Koho dnes zaujímajú osudy nejakej siroty? Zdá sa, že mnohých. Prvé predstavenia Jane Eyrovej boli beznádejne vypredané. Prostriedky vložené do  náročnej scény i kostýmov, ba i detského zboru sa zrejme zúročia v návštevnosti. Inscenácia však akoby trochu podľahla veľkorysým  možnostiam, dej trpel jemnou zdĺhavosťou. Obecenstvo však ožilo zakaždým, keď Jane ukázala svoju vzácnu priamosť i odvahu.

Režisérov

Čítať ďalej...

Blahoželanie k narodeniu dieťaťa - chlapec

Ak sa vašim priateľom alebo známym narodil chlapček, nájdite si chvíľku a zaprajte im k ich radosti. Pošlite im správu. Určite ich potešíte krátkym vinšom.

Pre malé dievčatká nájdete na našej stránke okrem želaní k narodeniu aj krásne detské náušnice diamantové, zirkónové, perličkové.

Čítať ďalej...

Ako má vyzerať zásnubný prsteň

Ako sme už viackrát spomínali, výber toho správneho zásnubného prsteňa môže byť náročný. Ako prvé sa oboznámte s terminológiou, ktorú používajú predajcovia, aby opísali rôzne vlastnosti prsteňa.

Okrúhla časť prsteňa je vyrobená z drahých kovov ako zlato, striebro alebo platina. Farba záleží len na Vás. Zlato môže byť v prirodzenejšej žltej farbe alebo v...

Čítať ďalej...