logotype

Prihláste sa

Zásady nosenia šperkov

Tieto pokyny je dôležité dodržiavať, aby ste ochránili diamantové šperky pred nebezpečenstvom škody, ku ktorej by mohlo dôjsť v dôsledku nepredvídaných okolností.

Diamanty sú umiestnené v šperkoch pomocou jazýčkov a ihlíc. Pri pravidelnom používaní sa tieto ihlice, hroty môžu uvoľniť, a preto sa niekedy začnú drahokamy hýbať. Ak to ignorujeme, potom existuje šanca, že vzácny drahokam zo šperku kedykoľvek vypadne a nositeľ si to v danom okamihu ani nevšimne. Preto by nezaškodilo keby sa všetky šperky nosili ku klenotníkovi občas na revíziu kovania a hrotov držiacich diamant.

V čase, keď sa venujete fyzicky náročnej aktivite sa určite neodporúča nosiť drahý šperk s drahokamami, aby ste zabránili vylúpnutiu, poškodeniu alebo poškrabaniu kameňa. Podobne, pri hraní outdoorových športov, by ste nemali nosiť diamanty.

Ak Vám náhodou diamantový prsteň spadne na betón, vždy skontrolujte, či sú ihlice neporušené a kameň pevne drží na svojom mieste, alebo nie.

Ak nosíte na jednom prste vždy len jeden prsteň uistite sa, že diamant nezasahuje do žiadneho iného prsteňa s kameňom. Ženy majú tendenciu nosiť prstene na každom prste, v dôsledku toho je zrejmé, že kov sa na prsteňoch šúcha jeden o druhý alebo sa kameň na jednom prsteni obúchava a opotrebúva o ten druhý prsteň. Kov, ktorý sa trie o kov je vždy lepší ako diamant, ktorý sa trie proti diamantu alebo akémukoľvek inému drahokamu.

Vyhnite sa čisteniu všetkých diamantových šperkov v umývadle, silný tok vody z kohútika môže kamene zmyť, ak boli napr. už predtým uvoľnené a nedali ste ich opraviť klenotníkovi.

Vždy sa uistite, že ste si odložili prstene s diamantmi, ak sa idete venovať domácim prácam, záhradke a hraniu vodných športov, hrám vonku, pri spaní a kúpaní.

Diamanty sú určite nesmrteľné, ale aby sme čo najdlhšie udržali ich krásu neporušenú, je dôležité, aby sme sa o ne vedeli správne postarať. Málo úsilia a troška obozretnosti, môže ísť ruka v ruke so zachovaním lesku večne trblietavých diamantov.

zlom-strany

Tak trochu iný rap | Hudba

AMO a Modré Hory vydali nahrávky pre ľudí, ktorí sa tvária, že nepočúvajú hip  hop.

Ten stereotyp by mohol vyzerať napríklad takto: ktosi v slnečných okuliaroch, aj keď slnko nesvieti, s veľkými šperkmi, teniskami a egom poskakuje po pódiu, čudne sa kymáca a do mikrofónu rozpráva o svojom ťažkom živote, ktorý sa zmenil na šoubiznisový sen. Nadšení tínedžeri sa idú zblázniť, chcú podpisy na rôzne časti tela a raperi pritom blúznia o tom, ako to je celé ťažké.

A potom existuje aj iný rap. Vlastne

Čítať ďalej...

Čo so šatami po starších súrodencoch I.

Deti rýchlo rastú a s pribúdajúcimi rokmi sa im utvára aj vlastný názor na detskú módu. Pre mnohých rodičov je obnosené detské šatstvo priam darom z nebies. Nanešťastie niektoré deti ho nemôžu ani len vystáť. V tomto článku Vám ponúkneme pár rád ako deťom vysvetliť, že aj obnosené detské šatstvo po starších súrodencoch je rovnak...

Čítať ďalej...

10 nápadov ako sa zasnúbiť na Valentína

Ženu nemôžete požiadať o ruku v lepší deň ako je Valentín. Ktorý deň môže byť lepší pre túto po otázku ako práve medzinárodný deň zaľúbených? Prinášame nápady pre inšpiráciu ako túto výnimočnú chvíľu uroviť ešte viac romantickou. Prečítajte si ich a premyslite si, čo sa vlastne k vašej polovičke najviac hodí. Možno vás napadne ešte niečo špeciálnejšie, ako je v tomto článku.

 Dajte vedieť aj ostatným o tomto článku - stačí jedno kliknutie ...

Čítať ďalej...