logotype

Prihláste sa

Prvá detská narodeninová párty

Prvá detská narodeninová pártyPo niekoľkých rokoch nedostatku spánku a vymieňania plienok, je tu konečne detská narodeninová oslava, ktorú si môžete užiť aj vy. Nie, vaše dieťa si svoju prvú narodeninovú párty možno ani nebude pamätať, ale vy áno. A fotky vášho dieťaťa s tortou a sviečkami si budete ešte spolu prezerať dlho potom. Samozrejme, že tieto detské narodeninové oslavy sú rovnako párty pre rodičov ako aj pre deti. Boli to roky zázrakov, kedy dieťa rástlo, menilo sa, takže každý, kto je mu blízky to môže prísť s Vami osláviť.

Prvá detská narodeninová pártyPo niekoľkých rokoch nedostatku spánku a vymieňania plienok, je tu konečne detská narodeninová oslava, ktorú si môžete užiť aj vy. Nie, vaše dieťa si svoju prvú narodeninovú párty možno ani nebude pamätať, ale vy áno. A fotky vášho dieťaťa s tortou a sviečkami si budete ešte spolu prezerať dlho potom. Samozrejme, že tieto detské narodeninové oslavy sú rovnako párty pre rodičov ako aj pre deti. Boli to roky zázrakov, kedy dieťa rástlo, menilo sa, takže každý, kto je mu blízky to môže prísť s Vami osláviť.

Vyberte si ústrednú tému Vašej detskej párty

Niekedy pri výbere farieb a dekorácie pomôže výber témy, v duchu ktorej sa bude detská párty niesť. Napríklad:

  • Old MacDonald farmu mal. Deťom môžete dať obliecť nohavicové overaly s trakmi a kárované košele. Môžete podávať domáce koláče, jabĺčka, miestnosť ozdobiť tekvicami, slamou, strašiakmi, plechovými vedrami a pod.
  • Farby dúhy. Malé detičky majú radi farby. Vyberte dekorácie a doplnky vo farbách dúhy – červená, oranžová, žltá, zelená, modrá a fialová. Upečte tortu, ktorá bude plnená vrstvami krému v jednotlivých farbách dúhy.
  • Sezónna párty.

Orientujte sa podľa ročného obdobia, v ktorom sa dieťa narodilo. Pre dieťa narodené v zime urobte párty v štýle snehových vločiek, snehuliakov, umelého snehu a pod. Pre dieťa narodené na jar si môžete urobiť zvieratkovskú párty s plyšovými hračkami malých zvieratiek, kostýmov a pod. Pre letné dieťa to môže byť grilovačka, garden party. V prípade, že nemáte záhradu a bývate v byte, môžete si vyrobiť vlastné osviežujúce cocktaily, šťavy, a samozrejme párty v štýle Hawaii by bola pre väčšieho oslávenca určite nezabudnuteľná. V jeseni sú tu samozrejme gaštany, tekvice, masky a môžete si pripraviť strašidelnú párty.

Pozvánky a darčeky

Pozvánky na detskú párty rozpošlite 3 týždne vopred. Do pozvánky môžete zakonponovať aj milú riekanu, ktorá bude odrážať vek dieťaťa. Ak máte ako rodič pocit, že dieťa počas roka od známych a rodiny dostáva požehnane veľa darčekov a radi by ste ich nezištne pozvali, aby sa prišli zabaviť a zrelaxovať, bez nutnosti priniesť niečo materiálne, môžete do pozvánky uviesť formulku ako: „Vaša prítomnosť je pre nás dostatočným darom." Na pozvánke môžete uviesť napríklad, že chcete dieťaťu vytvoriť knižnicu a hostia pokojne môžu darovať nejakú knižku, ktorú má ich dieťa už prečítanú.

Ak príde na rozbaľovanie darčekov, pri veľkej párty poverte niekoho úlohou zapísať všetky dary a darcov, aby ste potom vedeli, komu sa máte poďakovať, resp. sa tak vyhnete napr. fau paux a nedarujete ich dieťaťu rovnaký darček, čo bude vyzerať, ako by ste im dar vrátili.

Torta

Zatiaľ čo niektorí rodičia sa nevedia dočkať ako sa ich dieťa upatlá s tortou, niektorí myslia na ich zdravie a boja sa príliš veľkého obsahu cukru. Ak sa cukru obávate, pripravte mrkvovú tortu s tvarohovou polevou na vrchu, alebo hociaký ovocno tvarovhový zákusok. Na internete nájdete mnostvo receptov na zdravé sladké maškrty. Pozor na popálené pršteky. Vieme si presne predstaviť ako sú všetci natešení pri čakaní, kedy vaše dieťa prvýkrát sfúkne sviečku na torte. Práve v tom momente by však mal niekto stáť pri dieťati a dávať na celú situáciu pozor. Deti si pri svojej nepozornosti a zvedavosti môžu ublížiť.

Užite si párty. Nezabúdajte sa usmievať a zabávať sa na detskej narodeninovej oslave s rodinou, známimi a Vašim skvelým oslávencom. Tiež si predsa zaslúžite chvíľu zábavy, keďže ste tvrdo makali na prípravách detskej narodeninovej oslavy.

Čitaj ďalej http://www.luxusnysperk.sk/deti-a-detska-moda/prva-detska-narodeninova-party.html

zlom-strany

Sex, drogy a country | TV a Filmy

Aká najhoršia fráza sa dá použiť na hodnotenie filmu? Herecký koncert hviezd či psychologická dráma? Film Blízko od seba však od nich nemá ďaleko.

Ak sú Meryl Streepová a Julia Robertsová za tento film nominované na Oscara, nie je to žiadna povinná pocta vynikajúcim herečkám. Tvrdá južanka Violet Westonová a jej nemenej drsná dcéra totiž vôbec nie sú prvoplánové postavy.

Streepová išla pri stvárnení matky závislej od liekov na doraz, prijala aj nelichotivý výzor ženy trpiacej rakovinou. Zároveň je

Čítať ďalej...

V Nemecku odhalili podpaľača, má iba trinásť rokov

Pri požiari v Hamburgu zahynula žena a jej dve deti. Chlapec - podpaľač je členom mladých mestských požiarnikov.

BERLÍN. Nemecká polícia v piatok večer zatkla 13-ročného chlapca, ktorý v stredu podpálil azylový dom v Hamburgu.

V požiari zahynula 33-ročná žena z Pakistanu a jej dve deti vo veku šesť a sedem rokov, 27 obyvateľov domu utrpelo zranenia, informovala agentúra Associated Press.

Hovorca polície Andreas Schöpflin povedal, že chlapca, ktorý je členom mladých mestských požiarnikov, identif

Čítať ďalej...

10 nápadov ako sa zasnúbiť na Valentína

Ženu nemôžete požiadať o ruku v lepší deň ako je Valentín. Ktorý deň môže byť lepší pre túto po otázku ako práve medzinárodný deň zaľúbených? Prinášame nápady pre inšpiráciu ako túto výnimočnú chvíľu uroviť ešte viac romantickou. Prečítajte si ich a premyslite si, čo sa vlastne k vašej polovičke najviac hodí. Možno vás napadne ešte niečo špeciálnejšie, ako je v tomto článku.

 Dajte vedieť aj ostatným o tomto článku - stačí jedno kliknutie ...

Čítať ďalej...